Oczyszczanie twarzy – 3 produkty godne polecenia

Nikt nie lubi nudy, ani używania w kółko jednego produktu. Dlatego mam Wam do polecenia trzy produkty, które świetnie sprawdziły się do oczyszczania mojej twarzy.

Używanie jednego produktu do oczyszczania na pewno jest wygodne, ale zwróć uwagę, że skóra twarzy czasem potrzebuje nie tylko zwykłego oczyszczenia, ale również złuszczenia mechanicznego lub delikatnego (np.: kawitacyjnego). Aby odpowiedzieć na potrzeby skóry twarzy, aktualnie używam trzech różnych produktów, które w pełnie odpowiadają moim potrzebom.

DSC_0577.JPG

Pierwszym z nich jest żel oczyszczający firmy Garnier. Producent mówi, że produkt redukuje nadmiar sebum i zanieczyszczenia oraz widocznie zmniejsza pory.

Z tym zmniejszaniem porów bym tak nie szalała, ale na pewno dokładnie oczyszcza twarz, a także radzi sobie również z tuszem do rzęs. Czy z wodoodpornym sobie poradzi, tego nie wiem, bo nie używam produktów wodoodpornych, ale jeśli macie na ten temat jakieś informacje, to chętnie się tego dowiem. Żel zawiera kwas salicylowy (działanie bakteriobójcze) oraz oczyszczający cynk (działanie ściągające -> zwężanie porów).

Żel zamknięty jest w plastikowym pojemniku, zakończonym pompką, co jest wg mnie bardzo wygodne, przy tak częstym używaniu produktu, szczególnie rano, gdy jestem zaspana i nie mam zbyt wiele czasu. Dzięki przezroczystemu pojemnikowi mogę na bieżąco kontrolować ilość produktu, który mi jeszcze został.

Konsystencja żelu jest gęsta, dobrze się rozprowadza oraz pieni. Po nałożeniu produktu na twarz, za każdym razem czuję przyjemne mrowienie, które wywołuje kwas salicylowy zawarty w żelu.

Bardzo lubię go używać ze względu na świetne oczyszczenie, a także świeży, może trochę cytrusowy zapach produktu, który zawsze mnie ożywia.

DSC_0587.JPG


Drugi ulubieniec w kategorii oczyszczania twarzy, to peelingujący żel przeciw wągrom od Clean&Crear, który wg producenta usuwa zanieczyszczenia i tłuszcz, z także będziemy mieli mniej wągrów już po 1. użyciu.

Serio? Ludzie wierzą w takie bajeczki? Kupiłam go, gdy szukałam dobrego peelingu do twarzy i pani w drogerii Rossmann poleciła mi ten produkt. Jej wiedza o produkcie okazała się znikoma, ale zaciekawiłam nie tym “żelem”. Dlaczego pojawił się cudzysłów? Ponieważ ja bym tego produktu żelem nie nazwała, prędzej kremem -żelem z drobinkami lub czymś w ten deseń.

Wracając do tematu, produkt bardzo fajnie się sprawdził , gdy potrzebowałam delikatnego peelingu, który również oczyści moją twarz z zanieczyszczeń. Opakowanie również umożliwia konsumentowi sprawdzanie zużycia produktu, co jest bardzo wygodne. Niestety żel zamknięty jest w tubce, ubolewam nad tym, że nie ma w tym przypadku pompki, lecz na pewno były ku temu powody związane ze składem produktu. Szczerze mówiąc myślałam, że drobinki będą trochę bardziej ścierające, ale ostatecznie jestem zadowolona z mocy tarcia, ponieważ naprawdę mocny peeling twarzy zapewnia mi kolejny produkt, który zaraz poznasz.

DSC_0581


Ostatnia gwiazda tego wieczoru, to pasta do głębokiego oczyszczania twarzy przeciw zaskórnikom, od firmy Ziaja z serii liście manuka. Produkt zamknięty w tubce, zapewne ze wzgl. na gęstą konsystencję pasty.

Drobinki znajdujące się w paście są bardzo małe, ale niech Cię to nie zmyli, bo ich tarcie jest konkretne.  Zapach pasty jak dla mnie trochę apteczny, dziwny do określenia. Produkt bardzo ładnie oczyszcza i peelinguje skórę, przyjemnie działa. Mimo tego, że nie podpasował mi inny produkt z tej serii “liście manuka”, to zaryzykowałam i kupiłam tą pastę po pozytywnych recenzjach koleżanek. Nie zawiodłam się i to aktualnie kończę już trzecie opakowanie tego produktu. Myślę, że to idealny peeling do twarzy połączony z pastą oczyszczającą.

Przyjemnie rozprowadza się na twarzy, która po spłukaniu pasty jest przyjemna i nie podrażniona. Oczywiście, jeśli mocniej potrę twarz produktem, to jest zaczerwieniona, ale to ja decyduję o tym, jak bardzo chcę złuszczać swoją twarz.

DSC_0583

Jakie są Wasze ulubione produkty do oczyszczania twarzy? 🙂

Może Ci się również spodobać