Kierunek szczęście

Dążymy do postawionych sobie przed laty celów. Wszyscy chcemy być szczęśliwi i czasem zapominamy, że nasze plany i marzenia się zmieniają. My też się zmieniamy. I co z tego? Każdy zasługuje na szczęście, trzeba tylko znaleźć sposób, by je odnaleźć w zgodzie z sobą.

Już w szkole średniej zaczynamy układać sobie w głowie swoje życie. Snujemy plany, wyobrażamy sobie siebie za kilka lat w dobrze płatnej pracy, do której chodzimy z uśmiechem na ustach, w przytulnym mieszkaniu i w gronie oddanych znajomych. Tak piękny obrazek często okazuje się być tylko obrazkiem, a nie naszym życiem. Zaczynamy interesować się innymi rzeczami, zmieniamy środowisko, zdobywamy nowe doświadczenia i odkrywamy nowe talenty.

Zapominamy o tym, że rok temu chcieliśmy być kimś zupełnie innym.

Zmieniamy się i to jest dobre. Nie warto ślepo dążyć do celów, które postawiliśmy sobie kilka lat wstecz. Świat pędzi jak oszalały i czasem w tym pośpiechu zapominamy o sobie. Chcemy spełniać swoje marzenia i to jest dobre, ale musimy pamiętać o ich aktualizacji. Ciężko pracujemy, ale tracimy z tego radość. Może się wtedy okazać, że dążymy do czegoś, na czym nam już tak na prawdę nie zależy. Może jest to tylko kolejny punkt z naszej listy, który chcemy odhaczyć, by przejść dalej. Kto ma za Ciebie odkryć Twoje szczęście?

Wtedy warto pomyśleć, co Cię ostatnio zainteresowało.

Nie zdziwiłabym się, gdyby to było coś całkowicie innego. Nie bój się tego. Próbuj różnych rzeczy, bo warto szukać samego siebie. Czasami warto zmienić swój obrazek, który namalowaliśmy snując plany na przyszłość. Nawet jeśli cała rodzina i znajomi są pewni, że będziesz, np. lekarzem/nauczycielem/dziennikarzem, nie bój się powiedzieć im, że już tego nie czujesz. Nie zawiedziesz ich. Zburzysz ich wyobrażenie o Tobie, ale jeśli nie będą Ci dalej kibicowali w dążeniu do szczęścia, to znaczy, że wcześniej też tego nie robili.

Może odkryjesz coś w czym jesteś dobry i co Cię uszczęśliwia, a może się rozmyślisz. Jeśli nie spróbujesz, to się nie przekonasz czy jest Ci to pisane. Jeśli teraz nie trafisz, to próbuj dalej. Mogę Cię zapewnić, że po drodze poznasz wielu wspaniałych ludzi i przeżyjesz niesamowite chwile szukając siebie.

Lubimy szufladkować ludzi, ale pamiętajmy, że każdy się zmienia. To Twoje życie i tylko od Ciebie zależy, czy znajdziesz w sobie odwagę, by zmienić je na lepsze.

Może Ci się również spodobać