Mocne włosy w 4 krokach

Nie wiem jak Ty, ale ja już od ok. dwóch miesięcy wyciągam po czesaniu ze szczotki garść włosów. Na początku powtarzałam sobie, ze przecież każdemu wypada 100 włosów dziennie. Nie, nie liczyłam ich, ale dało się zauważyć, że było ich więcej niż standardowo. Moje włosy osłabiły się, a nie chcę utrzymać tego stanu.

Na początek mam dla Ciebie zadanie. Zbierz włosy z jednej strony głowy, jak do robienia warkocza. Następnie obejmij je dłońmi i przesuwając je w dół co kilka centymetrów ściskaj je, jakbyś chciała wycisnąć z nich wodę po umyciu włosów. Co słyszysz? Ja słyszałam chrzęst suchych włosów. Nie spodobał mi się i od tego wszystko się zaczęło.

Pierwsze co zrobiłam, to umówiłam się do fryzjera

Chciałam pozbyć się suchych końcówek, których i tak nie da się już odratować. Ustalmy sobie jedno – końcówki, które są suche, czasem jaśniejsze niż pozostałe części włosów, są już martwe i w żaden sposób ich nie odratujesz. Jedynym sposobem jest ich obcięcie. Fryzjer na pewno zapyta Cię, ile chcesz podciąć włosy. Możesz podać mniej więcej ile centymetrów włosów chcesz się pozbyć, ale warto też zapytać fryzjera o ocenę stanu naszych włosów. Najlepiej jest posłuchać rady fryzjera – jest to osoba znająca się na włosach najlepiej. Warto też pilnować, by mniej więcej co dwa do czterech miesięcy, umówić się na podcięcie końcówek, by włosy zawsze wyglądały zdrowo.

Olejowanie pomoże pozbyć się chrzęstu włosów

Raz na tydzień lub na dwa, w zależności od tego ile masz czasu – olejuj swoje włosy. Możesz użyć do tego przeróżnych olejów. Ja stosowałam do tej pory czysty olej kokosowy, olej arganowy oraz olejek BabyDream. Najlepiej jest przed pójściem spać naoliwić włosy i pójść tak spać, a rano umyć głowę. Jeśli jednak nie masz aż tyle czasu, to wspomóż działanie oleju poprzez nałożenie czepka i owinięcie go ręcznikiem. Dzięki temu wytworzy się ciepło, które jak wiadomo otwiera łuski włosa, a ten ma wtedy możliwość na lepsze chłonięcie składników, które chcemy dostarczyć.

Kiedy ostatnio wyczesałaś porządnie swoje włosy?

Pamiętasz z starych filmów, gdzie zawsze przed snem księżniczka siedziała przed lustrem i czesała bardzo dokładnie swoje włosy? Ty też powinnaś. Czesz dokładnie swoje włosy dwa razy dziennie, rano oraz co wieczór, a na rezultaty długo nie będzie trzeba czekać. Podczas tej czynności całkowicie nieświadomie wykonujesz masaż skóry głowy, który pobudza krążenie skóry głowy, a w rezultacie włosy do porostu.

Szampony, odżywki, balsamy i maski

Podczas kuracji przeciw wypadaniu włosów ważne są również produkty, których będziesz używać do ich pielęgnacji. Zwracaj uwagę na kosmetyki przeciw wypadaniu włosów, szczególnie ziołowe. Czekam aktualnie, aż skończy się mój drogeryjny szampon, bym mogła zacząć używać szamponu od Banii Agafii – aktywator wzrostu. Są to rosyjskie kosmetyki, które zawojowały rynek kosmetyczny w Polsce. Używam również balsamu z tej samej serii – aktywator wzrostu oraz balsamu od Green Pharmacy z olejkiem łopianowym przeciw wypadaniu włosów. Podobno oba świetnie działają i pojawia się mnóstwo baby hair, więc warto spróbować. Używam również szybkiej maski regenerującej również z Banii Agafii. Bardzo fajnie wygładza włosy, a warto podkreślić dla tych, którzy nie znają tej marki, że są to kosmetyki o naturalnym składzie, więc nie zaszkodzą naszym włosom.

Może Ci się również spodobać