Wskocz na rolki!

Lato zbliża się wielkimi krokami, a główne postanowienie noworoczne nadal nie spełnione? Najlepszy sposób na pozbycie się zimowego tłuszczyku to jazda na rolkach! Przez godzinę tej aktywności można spalić nawet 800 kcal, czyli tyle, co przez 2 godz. intensywnego aerobiku!

 wskocz na rolki

Wiosną, gdy jest już trochę cieplej i chętniej wychodzimy z domu, jest najlepszy czas na treningi na świeżym powietrzu. Podczas gdy Ty ścigasz się z koleżanką, intensywnie pracują mięśnie ud i pośladków. Kiedy starasz się utrzymać równowagę, pracujesz na jędrny i płaski brzuch. Wtedy oprócz nóg i rąk angażujesz głębokie mięśnie pleców i brzucha, które sprawiają, że trzymasz się prosto. Dzięki rolkom będziesz mogła pochwalić się nie tylko piękną figurą, ale również cerą. Zajrzyj do piwnicy, gdzieś tam leżą zapomniane rolki, wystarczy je przetrzeć i można ruszać.

Oto 7 powodów, dla których warto jeździć na rolkach:

 1. Spalanie tkanki tłuszczowej – jazda na rolkach jest typowym sportem wytrzymałościowym, który zmusza płuca i serce do intensywniejszej pracy jak również wprawia w ruch o wiele więcej mięśni niż podczas np. joggingu. Dzięki temu poprawia się nasza kondycja i dotleniamy nasz organizm. Aby uruchomić proces spalania naszej tkanki tłuszczowej musimy wybrać się na 35-cio minutową przejażdżkę.
 2. Aktywność fizyczna na świeżym powietrzu – wysiłek fizyczny na świeżym powietrzu ma same plusy. Słońce korzystnie wpływa na nasze samopoczucie i wspomaga działanie układu nerwowego. Promienie słoneczne wzmagają produkcję witaminy D, która nie tylko wzmacnia kości, ale również poprawia odporność organizmu. Dotleniony mózg lepiej pracuje, poprawia się pamięć i zdolność koncentracji. Gdy pogoda dopisuje, nasza motywacja, aby wyjść z domu i się poruszać jest większa.
 3. Kształtowanie koordynacji ruchowej – jazda na rolkach wymaga pewnych zdolności: po pierwsze koordynacji ruchowej, po drugie poczucia równowagi. Jeżdżąc na rolkach rozwijamy te dwie cechy, które mają niebywałe znaczenie w życiu codziennym. Koordynacja ruchowa to współdziałanie układu nerwowego i mięśni, dobra koordynacja ruchów to precyzja i szybkość wykonywania wielu czynności. Ponadto uczenie się nowych rzeczy, również ruchowych usprawnia pracę mózgu, poprawia pamięć i koncentrację.
 4. Wydajniejsza praca układu krążenia – jak każdy trening wytrzymałościowy jazda na rolkach ma ogromne znaczenie w profilaktyce chorób układu krążenia i chorób serca. Obniża stężenie cholesterolu całkowitego i chroni w ten sposób przed miażdżycą naczyń. Podczas jazdy nasze tętno wzrasta, dlatego serce musi przepompować więcej krwi. Regularny wysiłek to trening dla naszego mięśnia sercowego.
 5. Mniej cellulitu – jazda na rolkach angażuje do pracy te partie ciała, które cellulit upodobał sobie najbardziej, czyli pośladki, uda i brzuch. Poprawia się krążenie w tych partiach ciała, mięśnie wzmacniają się, a skóra staje się jędrniejsza. Cellulit nie ma szans!
 6. Stawy są odciążone – jazda na rolkach, z punktu widzenia wysiłku, daje podobne efekty jak jogging, ale w znacznie mniejszym stopniu obciąża stawy kolanowe i skokowe. W czasie jazdy na rolkach, nasze stopy nie uderzają o podłoże i dzięki temu oszczędzamy stawy, ćwicząc tak samo intensywnie.
 7. Wzmacniają się nasze mięśnie, które chronią kręgosłup – jazda na rolkach angażuje wszystkie mięśnie pośladkowe (wielki, średni i mały). Ruch, który wykonujemy, aby odepchnąć się od podłoża, zmusza do pracy całą obręcz barkową. Aby utrzymać równowagę, musimy napiąć mięśnie brzucha i grzbietu. Czyli w czasie jazdy pracują prawie wszystkie mięśnie. Nie osiągniemy tego biegając (brak ruchu w bok). Dodatkowo w czasie jazdy na rolkach brak wstrząsów, które powstają, gdy uderzamy stopą o podłoże, a to oszczędza stawy.

Może Ci się również spodobać

 • Oj kupił bym tylko że trudno o taki rozmiar

  • Wiesz co mówią, ‘dla chcącego nic trudnego’ 😉 ja swoje wyciągam i ruszam na podbób chodników 😀

   • Ja buty do biegówek (narty) szukałem cały sezon zimowy, znalazłem pod koniec

    • Przyznaj się,że czekałeś na wyprzedaże, anie zasłaniasz się brakiem rozmiaru 😀 😀

     • Nie przyznam się ze czekałem ale przyznam sie ze zaoszczędziłem 50 zł 😀