5 zastosowań płynu do higieny intymnej

Myślałaś kiedyś ile zastosowań mogą mieć produkty, które przez rynek mają narzuconą jedną funkcję? Mydło jest do rąk, płyn micelarny do zmywania makijażu, a płyn do higieny intymnej do dbania o odpowiednią higienę w miejscach intymnych. A gdyby tak wykorzystać wszystkie te produkty do innych celi? Przedstawię Ci dziś 5 zastosowań płynu do higieny intymnej, które pewnie wprawią Cię w zdziwienie. Też na początku nie wierzyłam, że to zadziała, a jednak. Wszystkie pięć zastosowań sprawdziłam na sobie i wszystkie się sprawdzają, także dzielę się z Wami, może również je wykorzystacie.

1.

Pierwsze zastosowanie każdy z nas zna. Jest to oczywiście pierwotne zastosowanie tego produktu. Higiena miejsc intymnych jest bardzo ważna i nie powinno się jej pomijać, bez względu na płeć.

2.

Płyn do higieny intymnej jest produktem o właściwościach myjących. Jest to zazwyczaj delikatny w składzie produkt, którym można również myć twarz. Produkt, który akurat wtedy testowałam radził sobie również ze zmyciem makijażu, w tym tuszu do rzęs. Nie był on co prawda wodoodporny, ale mimo wszystko byłam pod wrażeniem.

3.

Kosmetyki to równie chytre istoty co kalorie, z tym, że kosmetyki znikają, kończą się niespodziewanie, a kalorie przybywają. Gdy zechcecie użyć pianki do golenia, która przywitała się już z denkiem, na ratunek przybywa płyn do higieny intymnej. Jest on lepszym wyborem do golenia niż płyn pod prysznic, ponieważ w składzie dobrych płynów jest kwas mlekowy, który utrzymuje naturalne pH skóry, wspomagając procesy obronne przed infekcjami, czy podrażnieniami. Również mile widziane są wyciągi z ziół, które działają przeciwzapalnie, najczęściej występujące zioła, to rumianek, szałwia, nagietek, przywrotnik, kora dębu czy aloes.

4.

Będąc już w temacie włosów warto wykorzystać również płyn do higieny intymnej do mycia włosów. Jest to delikatny produkt, który poradzi sobie z oczyszczeniem skóry głowy. Pamiętaj jednak, że produkt ten zostawi Twoje włosy czyste (aż “skrzypiące” pod palcami), bez dodatkowego odżywienia, które proponują produkty przeznaczone stricte do oczyszczanie włosów (szampony). Warto w takim przypadku wyposażyć się w dobrą odżywkę do włosów, która nada im odpowiednie odżywienie i nawilżenie.

5.

Jeśli zdecydujesz się użyć płynu do higieny intymnej do włosów, bez obaw możesz również użyć go do mycia pędzli do makijażu. Pędzle dobrze się domywają i pozostają miękkie. Niewielką ilość płynu nalej na dłoń i i kulistymi ruchami delikatnie myj pędzel.


Jak widać taki niepozorny produkt może uratować nieplanowany wyjazd, na który zapomnimy zabrać wielu produktów lub może być fajnym zamiennikiem, który zmniejszy naszą podróżną kosmetyczkę.

Znacie jeszcze inne zastosowania płynu do higieny intymnej? Piszcie w komentarzach, chętnie je wypróbuję! 🙂

Może Ci się również spodobać

 • Super. Rzeczywiście , przez to ,że to delikatne produkty można je stosować bez obaw o podrażnienia. Nie od razu wpadłabym,że moze mieć tak wiele zastosowań:)

  • W mojej głowie tez pojawiły się z czasem, ale myślę, że warto o nich pamiętać, jeśli nie do codziennego stosowania, to chociażby w kryzysowych sytuacjach 🙂

 • Oprócz standardowego zastosowania słyszałam tylko o używaniu takich płynów do mycia pędzli, ale jakoś do tej pory tego pomysłu nie sprawdziłam i nie wprowadziłam w życie. Właściwie skoro ma za zadanie myć to czemu i nie użyć go do włosów czy twarzy 😉 Choć wolę chyba jednak produkty do tego przeznaczone 😛 U mnie do golenia nóg sprawdza się świetnie odżywka do włosów – potem nie trzeba już używać żadnego balsamu nawilżającego 😉

  • Słyszałam o tym sposobie, ale z maską do włosów. Niestety nie sprawdził się ten sposób u mnie, ale spróbuję w takim razie z odżywką 🙂 Dzięki! 🙂

 • Kiedyś miałam okazję go wypróbować gdy skończył mi się płyn do mycia twarzy i rzeczywiście jest ok 🙂
  Teraz pozostało mi już tylko umyć w nim pędzle do makijażu, dzięki! 🙂

 • Czasem stosuję płyn do higieny intymnej do mycia włosów :-).

 • Nie wiedziałam i do głowy by mi nie przyszło 🙂 Dzięki za podzielenie się 🙂

 • Muszę przyznać, że nie pomyślałam o takim zastosowaniu płynu do higieny intymnej, jednak nigdy nie umyłabym nim twarzy ani własnych włosów, choć o myciu pędzli takim płynem słyszałam i muszę przyznać, że chyba kiedyś to wypróbuję, bo może sprawdzić się super 😀

 • Do mycia włosów jeszcze nie próbowałam. Do pozostałych rzeczy jak najbardziej 🙂

  • Super! Daj znać, czy zdecydujesz się również spróbować jako zamiennik szamponu do włosów 🙂

 • Jesteś odważna-ale w kryzysowych sytuacjach-wszystko sie przydaje