5 powodów dla których pokochasz JONIZACJĘ

Kupując urządzenie do stylizacji włosów, stajemy na prawdę przed ciężkim wyborem. Liczba specyfikacji z którą musimy się zmierzyć w ostatnich latach sporo się wydłużyła. Musimy znać znaczenie wszystkich oznaczeń, co niekiedy bywa kłopotliwe. Dziś chcę Wam przybliżyć jedną z nich, a jest nią jonizacja, która coraz częściej pojawia się w temacie stylizacji włosów. Co to jest jonizacja? I dlaczego wszyscy się nią tak zachwycają? Myślę, że znajdziesz odpowiedzi na te pytania w tym tekście.

Jonizacja = Plus łączy się z minusem

Jest to proces technologiczny, który zachodzi w urządzaniach elektrycznych, służących do stylizacji włosów. Może to być suszarka do włosów, prostownica czy lokówka. W ogromnym skrócie chodzi o to, że przez urządzenie wytwarzane są ujemne ładunki elektryczne (jony), które łączą się z osadzonymi na włosach ładunkami dodatnimi (kationy). Domykają łuski włosów, dzięki czemu włosy stają się gładkie, nie elektryzują się, przestają się również puszyć.

Odkąd zaczęłam używać suszarki z jonizacją, przy każdym kolejnym wyborze urządzania do stylizacji włosów kierowałam się głównie właśnie tą jedną cechą. Teraz, gdy ściągnęliśmy już z siebie szaliki i czapki, nasze włosy trochę odetchną i będą mniej się elektryzować, jednak są czynniki, które narażają włosy na elektryzowanie się również latem. Jest to m.in ocieranie włosów o różne materiały, (np. przy przebieraniu się, trampoliny), przebywanie w ciepłych pomieszczeniach (jeśli nie masz klimatyzacji, to Twoje włosy mogą się elektryzować), sporo kurzu (np. plaża, skate park, siłownia).

Dlaczego włosy się elektryzują?

Nasze włosy w naturalny sposób naładowane są dodatnimi cząsteczkami (kationami), a gdy napotkają na kolejne dodatnie cząsteczki, to odpychają się od siebie.  Tak samo jak z magnesami, jeśli zbliżymy do siebie dwa magnesy, odwrócone do siebie plusami. To odpychanie się od siebie cząsteczek my obserwujemy jako elektryzowanie się włosów.

Drugim powodem elektryzowania są przesuszone włosy, a po zimie jest to naturalne. Jeśli często elektryzują Ci się włosy, przyjrzyj się składzie kosmetyków do włosów, których używasz. Może ich zmiana na produkty nawilżające pomoże zwalczyć ten problem.

To, co mogę Ci zaproponować i na pewno pomoże, to wybór produktów do stylizacji z jonizacją. Poniżej znajdziesz sprzęty, które ja posiadam i  jestem z nich bardzo zadowolona.

 

Sprzęty do stylizacji włosów z jonizacją

 

 

Zacznijmy od suszarki – moja to Rowenta Respectissim Instant Dry, która ma funkcję jonizacji, a także kilka innych bajerów, ale to, co w niej najbardziej lubię, to oprócz jonizacji, moc 2200 W. Nie jest to jakaś turbo moc, ale z jej pomocą szybko mogę się uporać rano z długimi mokrymi włosami. Kolejne plusy, to długi kabel, wymienna końcówka, 3 stopnie temperatury nawiewu powietrza oraz opcja zimnego nawiewu. Dodatkowo mam wymienny dyfuzor oraz bajer w postaci falującego powietrza, gdy pociągniemy różową obręcz, którą widzicie na zdjęciu obok.

 

 

 

Kolejny sprzęt, którego używam, to prostownica Rowenta Respect CF 7710. Wiele lat temu dostałam ją w prezencie i to właśnie od niej zaczęła się moja przygoda z tą marką. Sama prostownica jest genialna. Mam ją już od 7 lat i cały czas spisuje się na medal. Jej funkcje to system jonizacji, trzy-poziomowy system nagrzewania płyt, blokada przypadkowego wciśnięcia przycisków podczas prostowania, blokada zamknięcia i długi kabel, to właśnie funkcje, które cenię w tej prostownicy. Jeśli szukasz odpowiedniej prostownicy do codziennego użytku, to moją sugestię już  znasz.

 

 

 

Przedstawiam Ci moje najnowsze cacko- czyli lokówkę Remington ProLuxe Ci9132. Jak na razie korzystałam z niej kilka razy, więc myślę, że nie znam jeszcze jej wszystkich możliwości. Wiem jednak, że ma oczywiście jonizację, oraz regulację temperatury. Czego więcej chcieć? Wygodna rączka i obrotowy kabel dają komfort używania. Już prawie opanowałam technikę kręcenia loków, czyli w którą stronę zakręcać pasma z obu stron, żeby wyglądały tak samo.

 

 

Opowiedziałam Ci już o moim trio do stylizacji włosów. Zostało jeszcze chyba powiedzieć o tych 5 powodach z tytułu, które znajdziesz poniżej.

 

5 powodów dla których pokochasz JONIZACJĘ

1. Lśniące włosy

2. Brak puszenia się włosów

3. Koniec z elektryzowaniem się włosów

4. Łatwa stylizacja

5. Gładkie i miłe w dotyku

 

Może Ci się również spodobać