Super modne creepersy w kolorze czerwonego wina

Niedawno szukałam ciekawych butów, które nie będą standardowe i będą pasowały do różnych stylizacji. Gdy zobaczyłam linię creepersów zaprojektowanych przez Rihannę dla Pumy, stwierdziłam, że te buty muszą być moje <3 Niestety mój aktualny budżet nie podźwignął tego wyzwania (499zł), więc stwierdziłam, że przejrzę sklepy internetowe z butami i tak trafiłam na czasnabuty.pl.

Zamówione na stronie czasnabuty.pl creepersy stworzone przez Vices, przyszły bardzo szybko i od pierwszego wyjścia w nich wiedziałam, że to był dobry wybór. Są bardzo ciepłe, wygodne i nie przemakają, czego niestety obawiałam się ze względu na to, że są uszyte z zamszu ekologicznego, lecz sprawdziły się w 100%, nawet przy deszczowej pogodzie. Creepersy mają również czarną platformę o wysokości 3,5cm, a w połączeniu z kolorem głębokiej, winnej czerwieni buty wyglądają obłędnie. Są idealnym dopełnieniem zarówno prostych stylizacji, jak również sportowych, czy militarnych.

Przetrwały zarówno koncert w deszczu, kilometry podczas zwiedzania, jak i nocny spacer po gdańskiej plaży. Mimo wielu godzin i kilometrów, które w nich przeszłam, nie odczułam najmniejszego dyskomfortu. Trzeba również przyznać, że buty są bardzo lekkie, co jest ich dodatkowym atutem. Zauroczyły mnie również woskowane sznurówki w tym samym kolorze co buty – moim zdaniem dodają im uroku.

DSC_0637.JPG

DSC_0731.JPG

DSC_0713.JPG

Creepersy – kilka słów z historii modelu

Inspiracją do zakupu były zdjęcia butów z kolekcji zaprojektowanej przez Rihannę dla niemieckiej marki  Puma. Nie wiem, czy znacie historię tej marki. W ogromnym skrócie, powstała w wyniku sporu braci, którzy od 1948 roku wspólnie prowadzili firmę obuwniczą Gebrüder Dassler Schuhfabrik. Przez konflikt między nimi, doszło do rozdziału firmy. Powstały w ten sposób dwie konkurujące między sobą marki: Adidas oraz Ruda (jest to pierwotna nazwa marki od imienia jej właściciela Rudolfa Dasslera, która nie zdała egzaminu i w 1979 roku została zmieniona na Puma). Co było powodem rozłamu w prowadzonej przez Adolfa i Rudolfa Dasslerów firmie do końca nie wiadomo, niektórzy mówią, że różnice poglądów politycznych, inni, że konflikt między żonami braci.

rihanna-puma-creeper-07.jpg

Kolekcja Pumy, stworzona prze Rihannę – dyrektor kreatywną marki Puma, miała swoją premierę 25 września 2015 roku. Od samego początku wstrzeliła się w trendy i pokochały ją gwiazdy, np. Cara Delevingne, czy Gigi Hadid. Na rynek wyszło od czasu ich premiery wiele modeli creepersów w przeróżnych kolorach i wzorach.

celebrity-statement-shoes-july-2016-116edb4dd58ade26ebb0d64bc018882062.jpg gigi-bella-hadid-rihanna-puma-creepers

Screenshot_2015-12-17-01-02-13-1-1.png

„Jestem niezwykle podekscytowana pokazując światu buty Puma Creeper. Współpraca z Pumą dała mi możliwość stworzenia rzeczy zaskakujących i unikatowych. Bardzo zależało mi na tym, aby sięgnąć do ich archiwów i zaprojektować klasyczne modele w moim stylu” – mówi Rihanna.

Screenshot_2015-12-17-01-04-02-1.png

Screen-Shot-2015-11-20-at-10.27.57-PM.png

Może Ci się również spodobać